Dramat w ostatnich sekundach. KPR opuszcza Superligę

Piłkarki ręczne z Jeleniej Góry w rewanżowym spotkaniu barażowym o utrzymanie w lidze wygrały u siebie z Ruchem Chorzów 26:23, ale nie zdołały odrobić czterobramkowej straty z pierwszego meczu (24:28).

Rewanż na własnym parkiecie nie przebiegał po myśli jeleniogórzanek. Szczypiornistki KPR zaczęły spotkanie nerwowo i w pierwszej połowie długo na prowadzeniu utrzymywał się zespół z Chorzowa. Dopiero od 25 minuty wynik zaczął oscylować wokół remisu. Jednobramkową przewagę zespołowi Michała Pastuszki zapewniła w ostatniej akcji pierwszej połowy Monika Ciesiółka.
Drugą odsłonę miejscowe rozpoczęły z animuszem i szybko udało im się powiększyć prowadzenie do 3 goli. Chorzowianki nie dały się jednak rozpędzić rywalkom i konsekwentnie odrabiały straty. W efekcie w 50 minucie znów był remis 20:20.
Losy spadku i awansu do Superligi rozstrzygnęły się w bardzo dramatycznej końcówce. Po trafieniach Aleksandry Tomczyk i Joanny Załogi w 55. minucie zespół ze stolicy Karkonoszy prowadził 24:21. W kolejnej akcji do bramki Ruchu trafiła Tatiana Bilenia i straty KPR z pierwszego meczu zostały odrobione.
Przy prowadzeniu jeleniogórzanek 26:22 ostatnie pół minuty oba zespoły grały w niepełnych składach. Chorzowianki długo rozgrywały swoją akcję, a drużyna z Dolnego Śląska z niewiadomych przyczyn nie przerywała jej faulem. Trzy sekundy przed końcem na rzut zdecydowała się Agnieszka Piotrowska. Piłka ku rozpaczy miejscowych zawodniczek i kibiców wpadła do bramki KPR. Gol przesądził o powrocie Ruchu do Superligi po rocznej przerwie. Piłkarki ręcznej z Jeleniej Góry najbliższy sezon spędzą w 1. lidze.
KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 26:23 (13:12)
KPR: Ciesiółka 1, Hoffman, Filończuk – Bilenia 2, Tomczyk 8, Maziarz, Wojtas, Kobzar 1, Załoga 6, Jasińska…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *