Dożywocie… na łące [REPORTAŻ]

Organizacje prozwierzęce wykupiły z targu w Skaryszewie koło Radomia prawie 150 koni. Większość z nich ma zapewnioną dożywotnią emeryturę w dolnośląskich Fundacjach Centaurus i Tara. Nocne targowanie – to według rolników – wielowiekowa tradycja, według obrońców praw zwierząt piekło koni.

Szczęśliwcy uratowani z piekła – tak o koniach wykupionych z targu w Skaryszewie koło Radomia mówią obrońcy praw zwierząt. Dzięki ogólnopolskim zbiórkom pieniędzy udało się uchronić przed transportem do rzeźni 150 koni, prawie połowa z nich trafiła do dolnośląskich Fundacji Centaurus i Tara. Dla większości rolników nie miało znaczenia czy konie pojadą do schroniska czy do ubojni:

Aktywiści szukali tych, które miały być sprzedane na mięso:

…średnia cena to było 10 złotych za kilogram, choć hodowcy widząc zainteresowanie fundacji z całego kraju zawyżali ceny.

Posłuchajcie całego reportażu Elżbiety Osowicz:

Aktywiści zbierają podpisy pod petycją.Można ją podpisać TUTAJ
Rozmowa z Weroniką Nieborak z Fundacji Centaurus:

Leoparda kupiła Fundacja Horacy, tam ma zapewnioną dożywotnią emeryturę:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *