Doradcy emerytalni w ZUS

Od poniedziałku we wszystkich oddziałach ZUS dyżurują doradcy emerytalni. Specjalnie przeszkolone osoby przekazują informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do uzyskania emerytury, zasad wyliczania jej wysokości i w oparciu o dane z konta emerytalnego w ZUS wyliczają prognozowaną wysokość świadczenia w zależności od momentu zakończenia aktywności zawodowej.
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS, mówi, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się w ten sposób do wchodzącego w życie 1 października tego roku obniżonego wieku emerytalnego – do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *