Donald Tusk spotkał się wieczorem z mieszkańcami Wrocławia

Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej odwiedził stolicę Dolnego Śląska przy okazji promocji swojej książki. Wrocławianie skorzystali z okazji i zadali Donaldowi Tuskowi sporo pytań.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej pytany był m.in. o to, czy ton debaty w Polsce może zmienić kobieta sprawująca funkcję prezydenta Polski.
Polityk w swojej wypowiedzi od razu nawiązał do kandydatki Platformy Obywatelskiej:

Donald Tusk pytany był podczas spotkania m.in. o to, jak przekonywać do Unii Europejskiej sceptyków oraz w jaki sposób młode osoby powinny angażować się w politykę i jak powinny wyglądać stosunki polsko-ukraińskie.
Nie tylko mówił o polityce, również o malarstwie, książkach Paulo Coelho i sporcie. Sala w księgarni w Renomie wypełniona była po brzegi, nie wszyscy się zmieścili:
Były przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej podczas spotkania odniósł się także do komentarza premiera Mateusza Morawieckiego na temat błędów merytorycznych, które znalazły się w jego książce:
Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki przyznał, że na błąd zwrócił mu uwagę jeden z jego współpracowników. Chodzi o datę meczu, podczas którego Robert Lewandowski strzelił 5 bramek w 9 minut.
W książce Donalda Tuska, która reklamowana jest jako dziennik polityka została podana zła data tego wydarzenia. Donald Tusk wytłumaczył we Wrocławiu, że to błąd techniczny popełniony przez edytora.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *