Domy tymczasowe dla zwierząt poszukiwane

Poszukujemy domów tymczasowych dla zwierzęcych ofiar człowieka, apelują członkowie organizacji pozarządowych z Wrocławia. Niekiedy niewiele trzeba, by zwierzę mogło do siebie dojść po trudnych przeżyciach zanim trafi do stałej adopcji, mówi Joanna Kleszcz z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami:
– Jak są chęci to są możliwości. Trzeba mieć kawałek podłogi w swoim domu, dobre podejście do zwierząt i na pewno dużo empatii. 

Tymczasowych domów potrzebują szczególnie stworzenia w trakcie leczenia lub rehabilitacji, przestraszone czy niedożywione. Opiekunowie mają zapewnione wsparcie behawiorystów, zwrot kosztów wyżywienia oraz wizyt u weterynarza. Warto jednak zaznaczyć, że czasowej opieki potrzebują nie tylko psy i koty. Są też nietypowi podopieczni:
– Mamy na przykład: ptaki, jeże, które wymagają wyleczenia, odkarmienia, a następnie są wypuszczane na wolność. 

Opowiada Barbara Włodarczyk z Ekostraży. Chęć pomocy najlepiej zgłaszać bezpośrednio do wybranej organizacji.
O potrzebie takiej formy pomocy opowiada Joanna Kleszcz, z wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami:
– Schroniska są dla zwierząt bezdomnych. My jako organizacja, zwierzęta odbieramy drogą interwencyjną. Takie zwierze nie ma miejsca w schronisku ponieważ jest zwierzęciem właścicielskim, a prawa własności są jeszcze nie ustalone. 

Opiekunowie otrzymują zwrot wszelkich kosztów opieki. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *