Dolnośląskie derby w ekstraklasie piłkarek ręcznych

KPR Gminy Kobierzyce będzie podejmował Zagłębie Lubin.

Lubinianki do tej pory nie straciły jeszcze punktów. W trzech dotychczasowych spotkaniach pewnie pokonały Piotrcovię, JKS Jarosław, a przed dwoma tygodniami Galiczankę Lwów. To ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia 41:27. Dobry bilans bramkowy daje mistrzyniom Polski fotel liderek, który dzielą z zespołem z Lublina.
Prym w ekipie Bożeny Karkut wiedzie Karolina Kochaniak-Sala, która zdobywa średnio dziewięć bramek na mecz. Spore zagrożenie stanowią też pozostałe rozgrywające, m.in. Patricia Matieli i Emilia Galińska.
Zagłębie w tym sezonie jest jeszcze silniejsze niż ostatnio, ponieważ skład się mocno nie zmienił. Doszły, co prawda, nowe zawodniczki, ale to coraz bardziej zgrana drużyna. To trudny przeciwnik, ale nie poza naszym zasięgiem – mówi przed spotkaniem rozgrywająca KPRu, Oliwia Domagalska.
Bardzo dobrze znamy ten zespół, wiemy, czym mogą nas zaskoczyć, bo znamy ich słabe i mocne strony. Chcemy się skupić na tych mocnych punktach, żeby wyeliminować je naszą szczelną defensywą – dodaje skrzydłowa, Natalia Janas.
Z zespołem mistrzyń Polski pożegnała się m.in. Patrycja Noga. Klubowych barw bronią za to od nowego sezonu bramkarka Barbara Zima (wcześniej KPR Gminy Kobierzyce), Słowaczka Karin Bujnochova czy Czeszka Jana Sustkova.
KPR traci do liderek tabeli zaledwie trzy punkty, które straciły w starciu z MKS Lublin. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej tuż przed przerwą przegrały z tą drużyną 22:28.
Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane pod względem taktycznym i faktycznie mecz do 45 minuty układał się po naszej myśli….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.