Dolnośląskie Centrum Onkologii stworzyło oddział dla chorych na nowotwory skóry

Chorzy z rozpoznanym rakiem skóry, czerniakiem i mięsakiem zostaną objęci kompleksowym leczeniem w jednym miejscu. Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu otworzyło specjalny oddział (Skin Cancer Unit), przeznaczony właśnie dla tych pacjentów. Placówka, jako drugi ośrodek w Polsce, posiada aparat do elektrochemioterapii, czyli leczenia nieoperacyjnych przerzutów do skóry.

Specjalistyczny sprzęt w gabinecie dermatoskopowym kosztował ponad milion złotych. Jednak jak mówi szef oddziału dr Marcin Ziętek najważniejsza jest kadra lekarzy specjalizujących się w nowotworach tkanek miękkich i skóry:

Jak mówi Piotr Rutkowski Centrum Onkologii w Warszawie wrocławski ośrodek może z powodzeniem objąć opieką najtrudniejsze przypadki czerniaka i mięsaka u chorych w regionie:

Nowy oddział, działający podobnie jak Brest Unit czyli miejsce gdzie leczone są kobiety z rakiem piersi, ma 24 łóżka. Planowanych jest wykonanie około 500 operacji rocznie. 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.