Dolnośląska Unia Pracy ma 25 lat

Z tej okazji w budynku NOT-u we Wrocławiu odbył się uroczysty zjazd tej partii.

Jak tłumaczy Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy, spotkanie miało charakter nie tylko historyczny. Unia Pracy rozważa start w wyborach samorządowych, właśnie trwają rozmowy z innymi środowiskami, które chciałyby stworzyć wspólną listę. – Z takimi, które czują dobrze problemy samorządu, dla których samorząd jest ważny, po to, żeby stworzyć listę, która będzie bliżej obywateli. Taką listę nie do końca partyjną, polityczną, przede wszystkim listę obywatelską – wyjaśniał Waldemar Witkowski.

W spotkaniu wzięła udział Alicja Chybicka, która powalczy w wyborach samorządowych o Wrocław. Jest kandydatką Platformy Obywatelskiej, ale z poparciem m.in. właśnie Unii Pracy. – Program będę tworzyła w oparciu o wszystkich wrocławian, w tym tych z Unii Pracy. Jestem im bardzo wdzięczna, że mnie poprą. Oczywiście, wszelkie zgłoszone przez nich postulaty uwzględnię – podkreślała prof. Chybicka

Radio Wrocław informowało, jako pierwsze, że stworzył się podział wewnątrz PSL-u – władze powiatu wrocławskiego również poparły Alicję Chybicką, przeciw są jednak władze wojewódzkie.
ZOBACZ: Szef PSL-u na Dolnym Śląsku: Alicja Chybicka bez poparcia ludowców
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *