Dolnośląska policja podsumowała cztery dni majówki

Długi weekend to czas relaksu, ale nie dla wszystkich. Cztery dni majówki podsumowuje dolnośląska policja. W tym czasie mundurowi interweniowali łącznie prawie 5 tysięcy razy.

Udało im się zatrzymać blisko 300 przestępców na gorącym uczynku – Włamania, kradzieże, rozboje, np. sprawcy będąc pod wpływem alkoholu pobili inną osobę i skradli mienie należące do tej osoby – wylicza Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej.

Spokojniej za to było na drogach. W ciągu czterech dni doszło do 18 wypadków, w których rannych zostało 19 osób. Na szczęście nikt nie zginął, ale za to mundurowi zatrzymali prawa jazdy ponad stu nietrzeźwym kierowcom. -Tutaj gorący apel do kierowców i osób, które przebywają z osobami, które piły alkohol i planują wrócić do domu samochodem. Naszym obowiązkiem jest zareagować w takiej sytuacji – apeluje Paweł Petrykowski

Na szczęście nikt nie zginął.
SZCZEGÓŁOWE PODSUMOWANIE:
„Podczas czterech minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili blisko 4,9 tys. różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku 276 osób. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze  zatrzymali 118 nietrzeźwych kierujących. W ciągu minionych 4 dni, w 18 zaistniałych wypadkach 19 osób zostało rannych, na szczęście nikt nie zginął. (…) W ręce policjantów wpadło też 80 poszukiwanych, w tym 9 nieletnich” – czytamy na stronie KWP
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *