Dolnośląscy tenisiści daleko w rankingu ATP

Hubert Hurkacz jest 360, a Michał Przysiężny 391.

Karolina Pliskova utrzymała prowadzeniu w rankingu WTA. Tenisistka z Czech wyprzedza Rumunkę Simonę Halep i Niemkę Angelique Kerber. Najlepsza z Polek, Agnieszka Radwańska zajmuje dziesiąte miejsce. Magda Linette jest 86. W rankingu mężczyzn ATP prowadzi Brytyjczyk Andy Murray. Drugie miejsce zajmuje Hiszpan Rafael Nadal, a trzecie Szwajcar Roger Federer. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków Jerzy Janowicz jest 105. Hubert Hurkacz z Redeco Wrocław zajmuje 360, a Michał Przysiężny z klubu Matchpoint Wrocław 391 miejsce.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *