Dolnośląscy Seniorzy: Nowa inicjatywa we Wrocławiu

Spotkania ze znanymi ludźmi, sadzenie drzew czy wycieczka do sejmu – to tylko nieliczne spośród mnóstwa atrakcji, które przez ostatnie lata dostarczyli sobie seniorzy z Dolnego Śląska.

Dziś, po pięciu latach podsumowują we Wrocławiu akcje, które zorganizowali po powstaniu integracyjnej platformy dla całego województwa. To także wielka chwila, bo oficjalnie ogłaszamy powstanie stowarzyszenia Dolnośląscy Seniorzy – mówi jego prezes Elżbieta Kowalczyk:

Dzięki osobowości prawnej seniorzy będą mogli pozyskiwać dodatkowe pieniądze na swoje działania, w tym również takie, które mają zapobiegać wykluczeniu osób starszych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *