Dolnośląscy rolnicy mają szansę zostać producentami najlepszej jakości wołowiny

Ma im w tym pomóc 2,5 mln zł przeznaczone na projekt realizowany przez konsorcjum pod kierownictwem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W skład konsorcjum wchodzi też kilku dużych hodowców, Osrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Gmina Radków. Prof. Jan Twardoń z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, pomysłodawca konsorcjum mówi, że chodzi o to, by stworzyć program „od pola do stołu”. Pozwoli on hodować odpowiednie rasy bydła, odpowiednio je żywić i odpowiednio przygotowywać mięso. Jak dodaje, jeden problem przeszkadza najbardziej:

Profesor Twardoń dodaje, że wielkim atutem projektu jest „wielka spiżarnia” dla hodowanego bydła – w tej chwili aż 50 procent użytków zielonych w naszym regionie pozostaje niewykorzystanych.

Konsorcjum ma pomagać hodowcom na każdym etapie ich pracy. W tej chwili, jak podkreśla prof. Twardoń, najbardziej palącą potrzebą jest budowa nowoczesnej ubojni. Na razie bowiem nie ma takiej na Dolnym Śląsku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *