Dodatkowych 116 milionów złotych na walkę ze smogiem

Władze województwa dolnośląskiego w ciągu ostatnich piećiu lat na walkę ze smogiem wydały blisko 655 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

– Pieniędzy będzie jeszcze więcej – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Na 169 dolnośląskich gmin, aż 115 skorzysta z dofinansowania. Marszałek dodaje, że dzięki większej puli pieniędzy wszystkie samorządy, które starały się o dotację otrzymają ją.
Jerzy Michalak, szef Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej opowiada na jakie zadania zostały przeznaczone pieniądze.

O tym w jaki sposób gminy będą wydawały przyznane pieniądze opowiada Dariusz Stasiak, przewodniczący sejmikowej komisji środowiska.

Z już zawartych umów o dofinansowanie wynika, że pieniądze pozwolą na termomodernizację 682 budynków i wymianę 738 źródeł ciepła. Finansowo wsparto także blisko 1600 instalacji OZE do produkcji prądu i 571 do produkcji ciepła.
Przypomnijmy, że urząd niedawno ogłosił kolejny konkurs tym razem dla samorządów, wspólnot mieszkaniowych, czy spółek komunalnych z aglomeracji wrocławskiej. Mogą one otrzymać nawet 85. proc. dofinansowania inwestycji, jeżeli zdecydują się na wymianę ogrzewania na bardziej ekologiczne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *