Dobrze, coraz lepiej. Kolejna wygrana koszykarek CCC

Polkowiczanki odniosły drugie z rzędu zwycięstwo w ekstraklasie. Po sukcesie w derbowym starciu z mistrzem kraju – Ślęzą Wrocław, tym razem Pomarańczowe nie dały szans drużynie MKK Siedlce, wygrywając 87:66.

Podopieczne trenera George Dikeoulakosa wracają na właściwe tory po kadrowo-zdrowotnych perypetiach z początku sezonu. W spotkaniu z MKK polkowiczanki zagrały jak na faworyta przystało. Prowadziły od samego początku, a z każdą kolejną minutą ich wygrana stawała się coraz mniej zagrożona.
Pomarańczowe przewagę zbudowały już w pierwszej części inauguracyjnej kwarty. Po trafieniu Magdaleny Leciejewskiej i trójce Brii Holmes w 5. minucie było już 17:7 dla miejscowych. Polkowiczanki 10-punktową zaliczkę utrzymały do końca tej części gry. W drugiej odsłonie zespół CCC powiększył przewagę o 1 punkt, ale po kilku minutach gry w trzeciej kwarcie, ostatecznie pozbawił złudzeń rywalki. Dobra skuteczność w ataku i kolejna seria rzutowa Holmes sprawiły, że w 26. minucie zespół trenera Dikeoulakosa prowadził już 60:39. Najwyższą przewagę miejscowe uzyskały na niespełna trzy minuty przed końcem tej kwarty, gdy po rzucie za 3 Eliny Dikeoulakou i na tablicy świetlnej widniał wynik 68:43.
W ostatniej kwarcie polkowiczanki nadal kontrolowały grę i zasłużenie odniosły trzecie zwycięstwo w tym sezonie Basket Ligi Kobiet.
CCC Polkowice – MKK Siedlce 87:66 (28:18, 15:14, 25:15, 19:19)
CCC: Holmes 18, Clark 17, Spanou 12, Sandrić 12, Leciejewska 8, Fagbenle 6, Dikeoulakou 5, Gajda 5, Idziorek 2, Stankiewicz 2.
PGE MKK: Parysek-Bochniak 19, Trzeciak 16, Mołłowa 11, Alikina 10, Żukowska 6, Kondus 4, Lepszyński 0, Shmatova 0, Stępień 0.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *