Dobry początek nie wystarczył. Porażka Cuprum w Plus Lidze

W spotkaniu 23. kolejki siatkarze Cuprum Lubin we własnej hali przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3.

Przed meczem było jasne, że to Jastrzębski będzie dominował na boisku. To w końcu lider tabeli, a lubinianie zajmują dopiero przedostatnie miejsce. Tymczasem początek meczu zupełnie nie wyglądał jak gra dwóch drużyn z zupełnie innych miejsc w tabeli. Lubinianie grali spokojnie i skutecznie i pewnie wygrali pierwszą partię 25:21.
Zawodnicy Jastrzębskiego szybko jednak zwarli szyki. W drugim i trzecim secie nie pozwolili lubinianom niemal na nic. Drugą odsłonę Cuprum przegrało do 11, a trzecią do 16.
Walkę udało się jeszcze nawiązać w czwartym secie, ale tylko do stanu 19:18 dla przyjezdnych. Końcówkę jednak znów lepiej zagrali jastrzębianie i wygrali czwartego seta do 20, a cały mecz 3:1.
KGHM Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)
KGHM Cuprum Lubin: Alexander Berger, Jakub Strulak, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski – Mateusz Masłowski (libero) – Kajetan Kubicki, Dominik Czerny, Kamil Kwasowski, Seweryn Lipiński, Hubert Węgrzyn.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Ryan Sclater, Rafał Szymura, Moustapha M’Baye, Edvins Scruders – Jakub Popiwczak (libero) – Mateusz Jóźwik.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *