Do zobaczenia, przeczytania, zagrania. Dziennikarze Radia Wrocław polecają

Przemek Gałecki
W związku z tym, że takich wrażeń jak skrzypiący pod nogami śnieg raczej w czasie tegorocznych świat za wielu nie będziemy mieć, polecam bardzo gorąco książkę, której temperatura jest zdecydowanie poniżej zera.
Guy Grieve zrobił – i opisał w książce pt. „Zew natury” – to, o czym tak wielu tylko marzy: rzucił wszystko i wyjechał na rok w dzicz. Dokładniej na Alaskę. Gdy tylko przybywa na miejsce, od razu zaczynają się kłopoty: co chyba dziwne,bo kto z nas wie jak przeżyć w lesie, tym bardziej, gdy termometr pokazuje 60 stopni poniżej zera, a śnieg zasypuje nasz szałas.
Przyznam szczerze, że być może to nie jest książka dla każdego – kupiłem ją jako prezent dla mojej szanownej małżonki i od razu sam błyskawicznie wziąłem się za czytanie. Moja droga Milena książki nie przeczytała nigdy.
Ale jeśli ktoś chce poczuć jak zamarza mu powietrze w płucach, jak przemakają buty przy przechodzeniu przez rzekę w drodze do drewnianego szałasu, jak niedźwiedź stara się zrobić z nas swoje drugie śniadanie – to jest właśnie książka dla Was. Idealna na świąteczno noworoczny wieczór, oczywiście w ciepłym swetrze.

 
Ewa Zając
Piosenka musi posiadać tekst
Żeby przeczytać tę książkę trzeba mieć dużo wolnego czasu, bo liczy ona ponad 700 stron. Dlatego nadchodzące Święta to idealny moment, by sięgnąć po tę właśnie wydaną monumentalną pozycję zatytułowaną „Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka”.
Autorzy – znani dziennikarze muzyczni Jan Skaradziński i Konrad Wojciechowski ze znawstwem omawiają każdą piosenkę, drążą, rozmawiają z twórcami, sypią anegdotami. Dzięki nim dowiemy się nie tylko kim była Baśka, ale też Ania, Zośka, Ela i wszystkie bohaterki przeboju Wilków:

Rozszyfrujemy też o co naprawdę chodziło w tej pamiętnej piosence:

A nawet zobaczymy zdjęcie słynnego roweru Lecha Janerki, tak naprawdę – jak się okazuje – należącego do jego żony.
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiej muzyki rockowej, po jej przeczytaniu doskonale znane ukochane…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *