Dni Zgorzelca 2017

Dziś w amfiteatrze w Zgorzelcu finał dni tego miasta. Dla mieszkańców przygotowano pokazy tanecznej grupy Inna Show, a po nich zaplanowano koncerty gwiazd muzyki tanecznej.

Dziś rozpoczął się finał Dni Zgorzelca 2017. – Tańczyć będziemy m.in z zespołem Boys, a więc „Jesteś szalona”, kto tego nie zna? A przed nim trzy piękne dziewczyny, czyli zespół Top Girls – zapowiadał przed rozpoczęciem imprezy Janusz Pawul z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W niedzielę natomiast na scenie pojawią się m.in Mateusz Ziółko i Rafał Brzozowski. Imprezom towarzyszy niezwykła wystawa w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, w którego holu odbywa się Zgorzeleckie Święto Kwiatów – mówi Renata Burdosz z urzędu miasta. -Jest to taka impreza, która zmienia nasz najpiękniejszy w Polsce Miejski Dom Kultury, w coś co, co jest niebywale piękne. Będziemy mogli się przenieść w zaczarowany świat Alicji w Krainie Czarów. Warto odwiedzić Zgorzelec i Miejski Dom Kultury – zachęca.

W czasie Dni Zgorzelca przy MDK pojawiło się miasteczko z animacjami dla dzieci. W sali widowiskowej  odbywa się też wystawa filatelistyczna. – Niedziela zaplanowana jest w innym klimacie, bardziej popowo – mówi Janusz Pawul

Z powodu Dni Zgorzelca w mieście pojawiły się dodatkowe ograniczenia dla ruchu samochodów, które zakończą się dopiero 25 czerwca w nocy. – Tak fantastyczna impreza, jak Dni Zgorzelca wymaga miejsca i to miejsce zyskujemy dzięki temu, że niestety, zmuszeni jesteśmy troszeczkę ograniczyć ruch na ulicy Wolności, od skrzyżowania z ulicą Partyzantów, aż do ulicy Cienistej będzie wyłączona z ruchu – informowała Renata Burdosz

WIĘCEJ: Dni Zgorzelca Finał 2017

24 – 25 DNI ZGORZELCA FINAŁ W programie m.in. Top GirlsThe…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *