DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH [18-21 MAJA]

Czarowanie w szkle, gra miejska na Politechnice Wrocławskiej, a nawet zwiedzanie kokpitu maszynisty szybkiego pociągu oraz…. wnętrza Ziemi – takie atrakcje będą czekać na tych, którzy zechcą wziąć udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy od 18 do 21 maja!

Już po raz czwarty w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To doskonała okazja, by zwiedzić interesujące miejsca, często docierając w niedostępne dla turystów rejony. Na dodatek za darmo lub ze zniżką. Od 18 do 21 maja swoje podwoje otwierają te firmy i instytucje, które skorzystały z funduszy europejskich. Wykaz wszystkich miejsc, które można w tym czasie odwiedzić, znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu. Wystarczy wejść na portal, wybrać Dolny Śląsk, wpisać interesującą nas lokalizację i termin, a znajdziemy program imprezy wraz z mapką dojazdu.
I tak na przykład warto się wybrać do Domu Tkacza w Rościszowie (niedziela, 21 maja), gdzie goście będą mogli samodzielnie tkać na krosnach, wypiekać pierniczki według tradycyjnej receptury i kuć żelazo pod okiem mistrza kowalskiego. Koleje Dolnośląskie pozwolą zwiedzić kabinę maszynisty w pojeździe typu Impuls (19 maja) i zorganizują bezpłatny przejazd pojazdem spalinowym na jednej z wrocławskich tras kolejowych. W Hucie Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach (18-21 maja), jednego z nielicznych producentów szkła kryształowego w Polsce, na oczach turystów rzemieślnicy będą formować masę szklaną i wydmuchiwać kryształowe produkty. Bardzo ciekawie zapowiada się również wizyta w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie (niedziela, 21 maja). Tu zajrzysz do wnętrza Ziemi, doświadczysz trzęsienia Ziemi i sam wywołasz powódź. Natomiast ci, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, powinni udać się do przychodni LUX MED przy ul. Swobodnej we Wrocławiu (19-20 maja). Można…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *