Dlaczego warto robić badania hormonalne? [SPRAWDŹ]

O tym między innymi dyskutowali we Wrocławiu endokrynolodzy i eksperci kilku innych dziedzin od kardiologii po chirurgię. Jednym z poruszanych problemów było diagnozowanie i leczenie chorób tarczycy.

Eksperci wielu dziedzin medycyny od endokrynologii po kardiologię rozmawiali we Wrocławiu o tym dlaczego trzeba koordynować opiekę nad pacjentami. Jak mówi profesor Andrzej Szuba pacjenci którzy trafiają do szpitala najczęściej mają wiele chorób, dlatego jest potrzebny ktoś kto pokieruje chorym.

Opieka koordynowana na przykład działa już w onkologii czy kardiologii. W założeniach chorzy, po zawale automatycznie trafiają na rehabilitację, a pacjenci z rakiem wiedzą jakie będą kolejne etapy leczenia, nie muszą sami szukać specjalistów.
Jednym z poruszanych problemów było także diagnozowanie i leczenie chorób tarczycy. Jak dodaje profesor Andrzej Szuba nadczynność czy niedoczynność tego organu może wpływać na cały organizm, a zaczyna się od banalnego uczucia zmęczenia:

Żeby sprawdzić czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje wystarczy wykonać proste i tanie badanie TSH.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *