Dlaczego w Jeleniej Górze nie powstają nowe mieszkania komunalne? Trwa spór

Jest odpowiedź opozycji na oświadczenie prezydenta miasta.

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości z Jeleniej Góry i senator Krzysztof Mróz odpowiedzieli dziś na oświadczenia prezydenta miasta Jerzego Łużniaka, dotyczące tego, że miasto nie buduje mieszkań komunalnych, bo nie otrzymało wsparcia od rządu. -Wałbrzych zdołał wybudować w ostatnich latach kilkaset mieszkań, kolejne będzie budować nawet niewielka Stara Kamienica, a Jelenia Góra nie, mówi senator Krzysztof Mróz:
[audioplayer id=”329141″ src=”/img/articles/128605/Dlaczego-w-Jeleniej-Gorze-nie-powstaja-nowe-mieszkania-komunalne-Trwa-spor-1-641a0647a326b-2m.mp3″/]
Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak mówi, że miasto złożyło wiele wniosków o wsparcie różnych inicjatyw – w tym budownictwa i ani razu nie dostało wsparcia. Senator Mróz przypomniał jednak, że budownictwo to zadanie własne gminy i samorząd powinien się z niego wywiązywać. Tymczasem kiedy samorząd Jeleniej Góry dostał pieniądze na inwestycję w Cieplicach, to okazało się, że nie ma nawet zgody konserwatora zabytków, by taka powstała.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *