Derby przez duże D. Koszykarki CCC wygrały ze Ślęzą w ostatnich sekundach

W pierwszym meczu półfinałów Basket Ligi Kobiet polkowiczanki pokonały wrocławianki 66:64. Mecz trzymał w napięciu do samego końca. Po tym co dziś zobaczyliśmy możemy być pewni, że czeka nas jeszcze długa seria toczona do trzech zwycięstw.

Gdyby patrzeć tylko na parkiet i słuchać tego co działo się wokół niego, to na początku meczu można było pomyśleć, że spotkanie odbywa się w Polkowicach. CCC przy dopingu swoich kibiców zaczęło od dwóch udanych akcji – pod kosz do Isabell Harrison i na obwód do Waleriji Musiny i prowadziło 5:0 po nieco ponad minucie. Ślęza odpowiedziała serią 10:0. Wrocławianki łatwo wymuszały faule (cztery przewinienia CCC w trzy minuty) i wydawało się, że mogą ustawić sobie tym kwartę. Ekipa gospodarzy trafiała wtedy zarówno z linii jak i z gry. Kiedy z półdystansu przymierzyła Agnieszka Skobel i w połowie pierwszej kwarty trener Maros Kovacik zmuszony był poprosić o przerwę na żądanie. Pomogło. Druga część inauguracyjnej odsłony należała do jego zawodniczek. CCC grało przyzwoicie w ataku (w całej kwarcie Polkowice 6/12, Wrocław 4/14) i nie popełniało już przewinień. Wrocławianki natomiast kilka razy w prosty sposób traciły posiadania czy to poprzez niecelne podanie czy nawet przy niedokładne kozłowanie. W takich okolicznościach po pierwszej kwarcie drużyna z Polkowic prowadziła 16:12.
Druga odsłona stała pod znakiem rzutów za trzy punkty. Z łącznie 16 celnych rzutów z gry jakie obejrzeliśmy w tym czasie połowa pochodziła zza łuku. Obie drużyny rzucały wtedy na wysokiej skuteczności. Ślęza po tym jak nie korzystała praktycznie z trójek w pierwszej kwarcie (0/2) teraz trafiła 4/8 rzutów dystansowych. CCC natomiast dokładnie tak jak na początku meczu tak i teraz oddało sześć prób za trzy z tym, że teraz już nie dwa, a cztery z nich były celne. Jak…