Derby Dolnego Śląska dla beniaminka z Kobierzyc

W meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych KPR Gminy Kobierzyce pokonał pewnie KPR z Jeleniej Góry 28:21.

Obie dolnośląskie drużyny toczyły wyrównaną walkę głównie w pierwszej połowie. Nie brakowało determinacji, ale też błędów z obu stron. W ekipie z Kobierzyc szczególnie pilnowana była tego dnia Beta Skalska, która zakończyła mecz bez żadnego trafienia. Skutecznie wyeliminowaną z gry liderkę beniaminka, z powodzeniem zastępowała tego dnia Anna Mączka. To dzięki jej bramkom i golom Julii Walczak oraz dobrej postawie bramkarki Katarzyny Demiańczuk, do przerwy zespół z Kobierzyc prowadził 15:11.
Krótko po zmianie stron stało się jasne, że dramatycznej końcówki w derbowym spotkaniu nie będzie. Po 40 minutach podopieczne Tomasza Folgi powiększyły przewagę do 10 bramek i już do końca pewnie kontrolowały przebieg gry. Zespół z Jeleniej Góry miał tego dnia za mało atutów, by nawiązać równorzędną walkę z rywalkami. W ekipie trenera Tomasza Konitza nie zawiodła jedynie Sabina Kobzar, która z 10 bramkami została najskuteczniejszą zawodniczką meczu.
Beniaminek ekstraklasy odniósł trzecie kolejne zwycięstwo przed własną publicznością, natomiast jeleniogórzanki przegrały piąte spotkanie z rzędu.
KPR Kobierzyce – KPR Jelenia Góra 28:21 (15:11)
KPR Kobierzyce: Demiańczuk, Słota – Jakubowska 1, Skalska, Wojda, Mączka 7, Janczak, Wesołowska 3, Łuczkowska, Kaźmierska 5, Szymańska 1, Bartkowska, Linkowska 1, Daszkiewicz 4, Walczak 5, Michalak 1.
KPR Jelenia Góra: Ciesiółka, Filończuk – Bilenia, Tomczyk 1, Kobzar 10, Załoga 4, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk, Janas 3, Koc 2.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *