Derby dla Zagłębia

W meczu 14. kolejki Superligi piłkarek ręcznych zespół z Lubina pokonał KPR Gminy Kobierzyce 24:17.

Wicemistrzynie Polski przyjechały do Lubina z nadzieją, że Zagłębie, które od początku roku gra co trzy dni w lidze i pucharach, zacznie odczuwać zmęczenie. Początek derbowego starcia był jednak bardzo wyrównany, a prowadzenie szybko się zmieniało. W 10 min. KPR wygrywał 5:4, ale potem szalejąca w lubińskiej bramce Monika Maliczkiewicz obroniła rzut karny, a Kinga jakubowska wykorzystała dwie akcje bramkowe i po kwadransie gry to Zagłębie prowadziło 7:5. Przerwa na żądanie trenerki Edyty Majdzińskiej niewiele dała, ale serca lubińskich kibiców zamarły, gry w 22 min. urazu nogi doznała Jakubowska, która została zniesiona z boiska. Autorka 6 goli nie wróciła już na parkiet, a po chwili z urazem zeszła także Patricia Matieli, lecz to nie załamało mistrzyń Polski. Miedziowe grały agresywnie w obronie i z lepszą skutecznością atakowały kobierzycką bramkę, dzięki czemu po I połowie prowadziły 13:9.Tuż po zmianie stron Zorica Despodovska zdobyła gola z rzutu karnego, ale gospodynie – mimo gry w osłabieniu – szybko odpowiedziały kolejnymi trafieniami i w 37 min. przewaga Zagłębia wzrosła do 6 bramek. Kolejny czas na żądanie trenerki KPR-u niewiele zmienił, bo lubinianki kontrolowały przebieg rywalizacji i wygrały 24:17.
MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 24-17 (13-9)
MKS: Maliczkewicz, Wąż – Jakubowska 6, Łabuda 2, Grzyb, Hartman 1, Górna 3, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska 1, Kochaniak-Sala 4, Matieli 2, Noga, Milojević .karne: 2/4kary: 12 min. (Noga, Milojević, Zawistowska, Drabik x2, Grzyb)
KPR: Kowalczyk, Zima – Kucharska, Olek,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.