Derbowe mecze piłki ręcznej na Dolnym Śląsku

Duże emocje czekają kibiców tak w ekstraklasie mężczyzn, jak i kobiet.

To szczególny weekend dla kibiców piłki ręcznej na Dolnym Śląsku.
W ekstraklasie mężczyzn Chrobry Głogów będzie podejmował w sobotę od 18 Zagłębie Lubin. Gospodarze, choć przegrali ostatnio na wyjeździe z Pogonią Szczecin będą faworytem tego meczu. Drużyna z Lubina – mimo nikłej ostatniej porażki u siebie z VIVE Kielce – każdy punkt w Głogowie przyjęłaby z ogromną radością.
W ekstraklasie kobiet także w sobotę również o 18 KPR Jelenia Góra zmierzy się z Metraco Zagłębiem Lubin. Zdecydowanym faworytem będzie drużyna Bożeny Karkut, która zajmuje 4. miejsce w tabeli, ale po tym meczu może awansować nawet na fotel lidera. KPR jest na 11. miejscu, a w tym sezonie wygrał zaledwie trzykrotnie.
KPR Kobierzyce zmierzy się w sobotę o 17 z Vistalem Gdynia. Każdy inny wynik niż wygrana Vistalu byłby ogromną niespodzianką.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *