Darmowe bilety do zoo i na basen, wyrok za pobicie Witkowskiego i apelacja od wyroku ws. 11 listopada [PODSUMOWANIE DNIA]

Start programu „Nasz Wrocław 365” w ramach którego wrocławianie płacący podatki w mieście mogą za darmo otrzymać wejściówki do największych miejskich atrakcji. Są wyroki w sprawie pobicia dziennikarza Przemysława Witkowskiego i apelacji od decyzji sądu w sprawie delegalizacji ubiegłorocznego marszu z okazji 11 listopada. Zobacz, czym jeszcze dziś żył Wrocław. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *