Daisy Markowska z Wałbrzycha – pragnęli księżniczki

Wałbrzych ma swoją Daisy. I nie chodzi o najsłynniejszą w historii obywatelkę miasta, ostatnią panią na zamku Książ, ale o malutką mieszkankę Boguszowa-Gorc, Daisy Markowską, która przyszła na świat 12 czerwca 2017 w wałbrzyskim szpitalu.
Daisy warzy 4500 gramów i ma 56 cm wzrostu. Przyszła na świat w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. E. Biernackiego na Nowym Mieście w Wałbrzychu. Jej rodzice Kamila i Robert Markowscy mieszkają w Starym Lesieńcu (dzielnica Boguszowa-Gorc) i mają już trzech synków.
– Bracia naszej córeczki to Dorian, Dominik i Denis. Modliliśmy się o małą księżniczkę i tak przyszła na świat Daisy. Zastanawiałam się nad imieniem Diana, ale przecież mamy nasza własną księżną, Daisy z Książa. Nazwaliśmy naszą dziewczynkę na jej cześć – wyjaśnia pani Kamila Markowska.
Dwa dni po narodzinach Daisy, odwiedził ją w szpitalu prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.
– To cudowna wiadomość, że w czerwcu, w którym jak co roku świętujemy rocznicę urodzin księżnej Daisy von Pless, przyszła w Wałbrzychu na świat jej imienniczka. Renesans Daisy trwa w najlepsze – cieszy się Mykytyszyn.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *