DAB+ Muzyka: Jak grać na didgeridoo [WIDEO]

DAB+ Muzyka w Radiu Wrocław Kultura w każdy poniedziałek od 16:00 do 19:00.

Nasze poniedziałkowe muzyczne spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy z Katarzyną Kucharską-Dymitraszczuk z Fundacji Forum Artis im. Marka Tracza, która wraz ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol zapraszają wrocławian na „Śniadania w dobrym tonie”. To cykl koncertów kameralnych odbywających się w Parku Tołpy w co drugą niedzielę lipca i sierpnia oraz na początku września. Kameralne koncerty muzyki klasycznej połączone z warsztatami operowymi to propozycja, która ma na celu pokazać, iż muzyka poważna jest dla każdego.
[videoplayer id=170496][/videoplayer]
Kolejnymi gośćmi DAB+ Muzyka byli Pepe i Dżo Lama, którzy w ostatni weekend otworzyli nowe miejsce we Wrocławiu. To NASzA Przestrzeń Kosmiczna znajdująca się w budynku Dworca Świebodzkiego. Miejsce ma służyć wystawom, warsztatom, tatuażystom, muzykom i nie tylko. Małą próbkę warsztatów zaprezentował Pepe. Najpierw warsztaty gry na didgeridoo:
[videoplayer id=170497][/videoplayer]
A potem na drumli:
[videoplayer id=170498][/videoplayer]
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *