Czytania – STREFY pierwszego KONTAKTU z dramatem

Wrocławski Teatr Współczesny organizuje od 2 do 4 czerwca Festiwal Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania. Najnowsze polskie sztuki po raz pierwszy przed publicznością! Inscenizowane czytania pięciu spośród trzydziestu tekstów przysłanych na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU.

O świecie, który nas osacza. Od ironicznych PRADZIADÓW Kuczoka po intymne i tajemnicze ALBO UMRZEĆ Tulli. A także: zapierający dech w piersiach DOPPELGANGER Szwarc w wykonaniu Adama Ferencego, KRYSZTAŁOWY PAŁAC Jakimiak – o tym, co można sobie jeszcze kupić i po co, NIE MA Prześlugi – miejskie wyobrażenia o wiejskim życiu. Tegoroczne CZYTANIA realizowane są nie tylko we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Poszczególne teksty na zamówienie WTW przygotowują teatry z Legnicy, Opola i Wałbrzycha. Reżyserują: Anna Augustynowicz, Paweł Kamza, Sebastian Majewski, Kamila Michalak i Jacek Poniedziałek. Festiwal otworzy spektakl dyplomowy studentów wrocławskiej PWST – POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO Marty Guśniowskiej – w reżyserii Marka Fiedora.
PROGRAM2 czerwca [piątek]
Marta Guśniowska POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO, reż. Marek Fiedorspektakl dyplomowy studentów wrocławskiej PWSTTeatr PWST, godz. 19.00 3 czerwca [sobota]
Agnieszka Jakimiak KRYSZTAŁOWY PAŁAC [III nagroda], reż. Kamila MichalakWrocławski Teatr WspółczesnyDuża Scena WTW, godz. 16.00
Wojciech Kuczok PRADZIADY, reż. Sebastian MajewskiTeatr Dramatyczny w WałbrzychuScena na Strychu WTW, godz. 18.00
Magdalena Tulli ALBO UMRZEĆ [II nagroda], reż. Anna AugustynowiczTeatr Kochanowskiego w OpoluInstytut Grotowskiego, godz. 20.00
4 czerwca [niedziela]
Malina Prześluga NIE MA [I nagroda], reż. Paweł KamzaTeatr Modrzejewskiej w LegnicyScena na Strychu WTW, godz. 16.00
Sandra Szwarc DOPPELGANGER [I nagroda], reż. Jacek PoniedziałekWystępuje Adam FerencyDuża Scena WTW, godz. 17.30
DYSKUSJA…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *