Czwartek ciepły, ale z deszczem [PROGNOZA POGODY]

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie także duże. Również należy spodziewać się deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy okresami opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo w śnieg, w dzień miejscami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr w nocy początkowo bardzo silny, później słabnący do silnego, od 70 km/h do 45 km/h, w dzień silny słabnący do umiarkowanego, od 45 km/h do 25 km/h, północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne do obojętnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *