Czuwara i Moryto dają Zagłębiu zwycięstwo

Zagłębie Lubin wygrało w 1. kolejce PGNiG Superligi na wyjeździe z KPR-em Legionowo 23:21.

Duet skrzydłowych Zagłębie zdobył w tym spotkaniu prawie połowę wszystkich punktów. Moryto i Czuwara świetnie wykańczali sytuacje na skrzydle oraz punktowali z rzutów karnych. 
KPR zaprezentował w tym meczu naprawdę dobry handball – do przerwy przegrywali tylko jednym punktem. Pewnym punktem zespołu gospodarzy byli Michał Prątnicki czy Kamil Ciok.
Czuwara i Moryto po przerwie także nie mieli sobie równych na parkiecie. Imponowali skutecznością – a w sumie w całym spotkaniu zdobyli 20 bramek. W drugiej połowie oprócz skrzydłowych, jedną bramkę rzucił jeszcze dla Zagłębia Pietruszko. Mimo świetnej dyspozycji duetu Miedziowych ten mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie goście wygrali 23:21, zapewniając sobie komplet punktów na inaugurację rozgrywek. 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *