Członkowie „gangu Jankesa” prawomocnie skazani

We wrocławskim sądzie apelacyjnym utrzymano wyroki skazujące sądu pierwszej instancji. 13 mężczyzn oskarżonych było o handel dopalaczami. Gang działał od 2014 r. do czerwca 2017 r. Zajmował się produkcją i handlem trującymi substancjami.

Wyroki skazujące dla 13 mężczyzn z tzw. gangu Jankesa, oskarżonych o handel dopalaczami utrzymał dzisiaj w mocy wrocławski sąd apelacyjny. Oskarżeni mają od 23 do 40 lat i wszyscy są mieszkańcami Wrocławia. Sąd pierwszej instancji skazał większość z nich na kary bezwzględnego więzienia do 4 lat. W apelacji obrońcy skazanych wskazywali, że ich klienci nie mieli pojęcia o tym, że sprzedają substancje szkodliwe. Mówi o tym Witold Frąckiewicz, rzecznik sądu:

Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *