Czeski autor bestsellerów Evzen Bocek we Wrocławiu

Autor powieści 'Ostatnia arystokratka’ i 'Arystokratka w ukropie’ (patronat Radia Wrocław Kultura) na spotkaniu autorskim.

To już w poniedziałek w Galerii Miejskiej we Wrocławiu przy ul. Kiełbaśniczej. Okazja do spotkania z autorem książek, które w Czechach odniosły ogromny sukces czytelniczy, również w Polsce cieszą się dużą popularnością. Autor jest pasjonatem starych zamków, jego powieści dzieją się właśnie w takich przestrzeniach. Cokolwiek by się tam jednak nie wydarzyło, uśmiech nie schodzi z twarzy czytelnika. Najnowsza wydana po polsku (przez Wydawnictwo Stara Szkoła) książka Evzena Bocka to 'Dziennik kasztelana’, czyli zapiski mężczyzny, który obejmuje kierownictwo w pewnym zabytkowym zamku, gdzie oprócz malowniczych widoków, komicznego personelu i wielkiego psa mieszkają…
Czekając na wrocławskie spotkanie z autorem, przypominamy fragment 'Ostatniej arystokratki’ w przekładzie Mirosława Śmigielskiego i interpretacji Sylwii Boroń, aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu.

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *