Czas rozpocząć kolarski sezon. Najlepsi zawodnicy wystartują jutro w Sobótce

„Ślężański Mnich” – to tradycyjny wyścig kolarski, który rozpoczyna sezon w Polsce. Już jutro najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie sportu będą rywalizować w Sobótce. Pierwsze starty zaplanowane są na 9.30.

Jak co roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlaczego tak się dzieje – o tym były zawodowy kolarz, pochodzący z Sobótki, Bartosz Huzarski.

WIĘCEJ: „Ślężański Mnich” 2017
Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych, a kto jest faworytem najważniejszego wyścigu – o tym dyrektor zawodów Przemysław Bednarek.

Pierwsze starty zaplanowane są na 9.30. Wyścig elity rozpocznie się o 14. Najlepszych poznamy około 17. Podczas wyścigu odsłonięte zostaną także kolejne kamienie w Alei Sław Kolarstwa. Znajdą się w niej m. in. Bogumiła Matusiak i kończąca właśnie karierę Paulina Brzeźna – Bentkowska.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *