Czarna seria Miedziowych w meczach z…Czarnymi

Bez punktów ze spotkania 25. kolejki Plus Ligi wracają siatkarze z Lubina. Ekipa Cuprum uległa w Radomiu 0:3. Była to druga porażka lubińskiego zespołu z Czarnymi w tym sezonie.

Wynik nie do końca oddaje przebieg meczu w Radomiu. Spotkanie dwóch sąsiadów ze środka tabeli Plus Ligi, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, miało dość wyrównany przebieg. W obu o końcowym wyniku decydowała gra na przewagi. I w obu podopieczni trenera Cretu mieli szansę rozstrzygnąć losy na swoją korzyść.
W pierwszej partii lubinianie mieli dwa setbole. Żadnego z nich nie udało się jednak wykorzystać. Skuteczniejsi byli gospodarze. Najpierw atak skończył Wojciech Żaliński, a chwilę później punktował Jakub Ziobrowski i Czarni zwyciężyli 27:25.
W kolejnej odsłonie kibice także byli świadkami emocjonującej końcówki. I znów siatkarze Cuprum nie potrafili zrobić użytku z solidnej zaliczki. Lubinianie już 20:16, ale znów pozwolili rywalom na odrobienie strat. Kluczowy moment seta nastąpił przy wyniku 24:23 dla Miedziowych. Po ataku Dawida Guni goście cieszyli się już z wygranej w secie, ale szkoleniowiec rywali – Robert Prygiel poprosił o sprawdzenie akcji. Po telewizyjnej analizie okazało się, że piłka była autowa. To wytrąciło z równowagi lubinian, którzy w kolejnej akcji ponownie nie trafili w boisko. Nie pomylił się natomiast, najlepszy tego dnia w zespole Czarnych Jakub Ziobrowski. Po jego skutecznym ataku gospodarze wygrali drugiego seta 26:24. W trzeciej partii początkowo przewagę mieli lubinianie, ale wtedy znów dał o sobie znać Ziobrowski. Jego skuteczność w polu zagrywki i w ataku pozwoliła miejscowym odrobić straty. 3-punktową przewagę zespołowi Czarnych dała dobra gra blokiem. Siatkarze Cuprum nie potrafili już odrobić strat….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *