Cuprum bez szans w starciu z mistrzem Polski. ZAKSA wygrywa w Lubinie 3:0

Cuprum Lubin przegrało z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 17:25, 21:25) w meczu jedenastej kolejki PlusLigi. Na MVP spotkania wybrano Davida Smitha.

Goście, lider PlusLigi, byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Za takim stwierdzeniem przemawiały pozycje w tabeli oraz bilans dotychczasowej rywalizacji obu drużyn.
Na 12 rozegranych spotkań to ZAKSA triumfowała 10 razy, lubinianie nie byli w stanie znaleźć sposobu na kędzierzynian od sezonu 2014/2015.
– Nie ma znaczenia przeciwko komu gramy, nie liczy się to, czy rywal gra pierwszym czy drugim składem, musimy jako drużyna mieć mentalność, dzięki której będziemy dawać z siebie wszystko – podkreślał Nikola Grbić, wierząc w swoich podopiecznych.
Goście w dobrym stylu odnieśli zwycięstwo za trzy punkty. Lubinianie walczyli i kibice oglądali dobre spotkanie. W pierwszym kędzierzynianie zdobyli trzy kolejne punkty i uzyskali przewagę 17:14, której już nie oddali do końca partii.
W drugim secie Cuprum do połowy dotrzymywało kroku rywalom. Następnie goście od stanu 10:12 zdobyli pięć punktów. Duża w tym zasługa zagrywek Kamila Semeniuk i dobrej gry Aleksandra Śliwki.
Trzecia partia była podobna. Oba zespoły zaprezentowały dużo akcji, które mogły podobać widzom.
Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)
Cuprum Lubin: Jakub Ziobrowski, Kamil Maruszczyk, Mateusz Sacharewicz, Miguel Tavares Rordigues, Bartłomiej Lipiński, Przemysław Smoliński – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Bartosz Makoś (libero), Bartłomiej Zawalski, Filip Biegun, Damian Domagała.
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwa, Łukasz Wiśniewski, Arpad Baróti, Kamil Semeniuk, Davit Shmit – Paweł Zatorski…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *