Coś dla fanów książek. Bogaty ”Tydzień Bibliotek” w Wałbrzychu

Tydzień, który będzie trwał 10 dni. Program ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Wałbrzychu jest tak obfity, że potrwa znacznie dłużej, niż w innych ośrodkach.

W Bibliotece pod Atlantami będzie można wziąć udział w warsztatach komiksu, spotkać się z autorem książki o złotym pociągu, posłuchać poezji i zdobyć dedykację od Szymona Hołowni. Będą też wystawy ex librisów, starych kronik i fotografii o tematyce literackiej. – To jest nie tylko tydzień, ale dwa, jeśli chodzi o wydarzenia. Chcemy się wpisać w ogólnopolską akcję ”Tygodnia Bibliotek”, stąd też dużo szersza propozycja w tym roku – zapowiada dyrektorka Atlantów, Renata Nowicka:

„Horror w literaturze współczesnej”. To tylko jeden z tematów, który będzie można zgłębić podczas Tygodnia Bibliotek w Wałbrzychu. Nie zabraknie też spotkań autorskich, a w tym z Krzysztofem Kopką, który napisał sensacyjną powieść „Komisja morderstw. Złoty pociąg”. To wszystko w Bibliotece pod Atlantami oraz jej filiach w dzielnicach Podzamcze i Piaskowa Góra. Będą też kiermasze, warsztaty i wystawy. – Każdego roku ten Tydzień Bibliotek posiada jakieś określone hasło, w tym roku jest to „Biblioteka oczywiście”. Nie może być innego wyboru w maju, niż literatura, książka, biblioteka –  dodaje Renata Nowicka:

Tydzień Bibliotek rozpocznie się 9 maja i potrwa dziesięć dni. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.