Co zrobić z niechcianym prezentem?

Tuż po świętach konsumenci mają problem ze zwrotem i wymianą towaru.

Chcąc zwrócić nieudane prezenty, są odprawiani z kwitkiem, lub zamiast gotówki otrzymują bony podarunkowe. – Bo sklep nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów – przypomina Tomasz Strojek, Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy. – Przy zakupach w sklepach stacjonarnych takich zwrotów nie ma, chyba że sklep dobrowolnie wyraża taką zgodę w swoim regulaminie i tutaj trzeba się zapoznać z warunkami zwrotu, bo sklep może dowolnie warunki zwrotu regulować – dodaje. 

– Bardzo często, szczególnie w okresie świątecznym ludzie do nas dzwonią, że chcą zwrócić towar i sklep im nie chce tego przyjąć. Konsumenci powinni się zawsze upewniać, czy jest możliwość zwrotu w sklepie – wyjaśnia.

14 dni na zwrot bez podania przyczyny przysługuje konsumentom jedynie przy zakupach online. Jednak jak informuje Tomasz Strojek i tam na klientów czyhają pułapki. Przy zakupach w internecie należy przede wszystkim sprawdzić, czy sklep jest zarejestrowany w Polsce, a także skrupulatnie przeczytać jego regulamin.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *