Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (4.12-10.12)

Przed nami mikołajkowe ostatki oraz kolejna część rywalizacji o Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

W dniu imienin świętego, czyli w środę 6 grudnia rozegrany zostanie Mikołajkowy Bieg Uliczny w Uboczu koło Gryfowa Śląskiego. Rywalizacji głównej na rekreacyjnym dystansie 2 kilometrów towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Początek zmagań przy szkole podstawowej w Uboczu o godz. 12.00. Bieg główny wystartuje o 13.30. Zapisy telefoniczne oraz na miejscu w biurze zawodów od godz. 11.00.

W sobotę 9 grudnia czwarty etap Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tym razem uczestnicy rywalizować będą w Gaworzycach. Do pokonania 6 kilometrów. Start o godz. 11.00. Zapisy internetowe do piątku poprzedzającego bieg lub osobiście w Gaworzycach w dniu imprezy.

„Oborygen po ciemku” – to nocny happeningowy bieg, który w sobotę 9 grudnia odbędzie się w Obornikach Śląskich. 10-kilometrowy dystans pokrywa się z trasą tradycyjnego Biegu Oborygena. Bieg jest bezpłatny – bez pomiaru czasu, klasyfikacji, nagród i medali. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą odblaski i latarki. Start o godz. 17.30 z placu targowego „Mój rynek”w Obornikach Śląskich. Zapisy w serwisie datasport.
Mikołajkowy Bieg Charytatywny pod hasłem Julek Waleczne Serce odbędzie się 10.12 w Oleśnicy. Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny. Dystans do pokonania w formie marszobiegu – to ok. 4 kilometrów. Start z Rynku o godz. 12.15. Zapisy na miejscu zawodów. Dochód z imprezy oraz licytacji zostanie przeznaczony na leczenie 4-letniego Julka z Oleśnicy, który ma poważne problemy z sercem.

 
SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *