Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (3.04-9.04)

Wiosenna aura sprzyja rywalizacji. Najbliższy tydzień na Dolnym Śląsku to szansa na sprawdzenie się w zawodach dla bardziej zaawansowanych biegaczy.

Nowy bieg uliczny pojawia się na sportowej mapie Wrocławia. W sobotę 8 kwietnia w stolicy regionu rozegrany zostanie pierwszy H2O Półmaraton. Uczestnicy będą mieć do pokonania ponad 21 kilometrów na jednej pętli. Trasa jest szybka, płaska i ma atest PZLA. Prowadzi m.in. przez Mokry Dwór, Trestno i Opatowice. Start i meta przy ul. Niskie Łąki, tuż obok obiektów sportowych MCS. Początek zmagań o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy internetowe do 7.04.

8 kwietnia w Kamiennej Górze już po raz szósty odbędzie się bieg przełajowy z historią w tle. Impreza pod hasłem „Zdobywca Góry Parkowej” to ok. 11-kilometrowa trasa wzdłuż obiektów związanych z historią miasta oraz przez kamiennogórskie podziemia. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na stadionie przy ul. Słowackiego. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.00 w Zespole Szkół przy ulicy Traugutta. Zapisy internetowe oraz na miejscu w dniu zawodów. Biegowej rywalizacji towarzyszyć będą Mistrzostwa Kamiennej Góry w nordic walking na dystansie 5,5 kilometra.

W niedzielę 9 kwietnia na pasjonatów biegania czeka Miękinia. Rozegrany zostanie tam pierwszy etap cyklu Super Bieg 2017. Na uczestników czeka rywalizacja na trasie półmaratonu oraz bieg na dystansie 10 km. Start w niedzielę o godz. 11.00. przy Szkole Podstawowej w Miękini. Więcej informacji TUTAJ

Kolejny bieg z historią w tle rozegrany zostanie 9 kwietnia w Legnicy. Półmaraton Bitwy pod Legnicą 1241 wystartuje o godzinie 10.00 z pl. Zamkowego. Metę usytuowano w Legnickim Polu. Półmaratończycy pobiegną…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *