Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (27.11-3.12)

Początek grudnia upłynie pod znakiem tradycyjnych imprez mikołajkowych. Dorośli i najmłodsi biegacze będą mieć znów sporo okazji do rywalizacji.

Bieganie pod patronatem brodatego świętego na Dolnym Śląsku rozpocznie się 2 grudnia w Prusicach. Tego dnia odbędzie się tradycyjny Bieg w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Dystans to 5 kilometrów. Start i meta w Rynku – atestowana trasa prowadzi uliczkami Prusic oraz przez Pietrowice Małe. Początek rywalizacji o godzinie 11.00. Zgłoszenia w dniu imprezy możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc.

Tego samego dnia (2.12) w Legnicy rozegrany zostanie Bieg Mikołajkowy na dystansie 10 kilometrów. Trasa ma charakter przełajowy i prowadzi ścieżkami Lasku Złotoryjskiego. Uczestnicy będą mieć do pokonania cztery pętle po 2,5 km. W programie imprezy także Bieg Krasnala na 500 metrów. Trwają zapisy internetowe, istnieje także możliwość zgłoszenia w dniu imprezy. Start biegu głównego o 12.00, najmłodsi ruszą na trasę godzinę wcześniej.

Kolejna impreza zaplanowana na 2 grudnia jest częścią ogólnopolskiego cyklu pod hasłem Bieg Mikołajów. Miejscem rywalizacji będzie Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Do przebiegnięcia 5 okrążeń toru, co daje w sumie dystans ponad 10,5 km. Wystarczy pokonać tylko jedno kółko, aby znaleźć się w klasyfikacji. Każdy przebiegnięty kilometr to złotówka przeznaczona na szczytny cel. Start biegu o godz. 12.00. Dwie godziny wcześniej początek rywalizacji dla najmłodszych. Zapisy na stronie www.biegmikolajow.org

Na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają w sobotę 2 grudnia organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. Rywalizacji na 5-kilometrowej trasie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *