Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (23.12-29.12)

Przed nami święta Bożego Narodzenia, W drugim dniu świąt będzie można pobiegać w Sobótce, a w niedzielę do rywalizacji zapraszają Jakuszyce.

To propozycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt spędzonych tylko i wyłącznie przy stole. Na tradycyjny świąteczny trening na trasie wiosennego Półmaratonu Ślężańskiego zaprasza Klub Biegacza Sobótka. Drugiego dnia świąt, czyli 26.12 już od godz. 8.00 będzie można skorzystać z szatni i natrysków w salce przy stadionie w Sobótce. Do pokonania, oczywiście, dystans 21 kilometrów. Uczestników w różnych tempach prowadzić będą pacemakerzy z KB Sobótka oraz ze Świdnickiej Grupy Biegowej. Oficjalne rozpoczęcie treningu o godz. 10.00. Udział w zajęciach oraz parking przy stadionie są bezpłatne. Po biegu na wszystkich czeka gorąca herbata miętowa przygotowana przez Dyrektora Biegu Wojciecha Kacperskiego.

W ostatnią niedzielę 2019 roku będzie można pobiegać w Jakuszycach. 29 grudnia obędzie się tam Bieg na 5. To impreza dla zarówno dla biegaczy jak i narciarzy. Uczestnicy rywalizować będą na trasie przebiegającej po Górnym i Dolnym Dukcie – czyli dwóch kultowych odcinkach, należących do najstarszych jakuszyckich tras biegowych. Razem tworzą one około pięcioipółkilometrową pętlę. Każdy z biegaczy pokona ją tyle razy, ile zechce, i ile razy zdoła w trakcie pięciu godzin. Do klasyfikacji końcowej liczyć się będzie czas i dystans, wynikający z pokonania pełnych pętli. By zostać sklasyfikowanym, zawodnik musi przebiec co najmniej jedno okrążenie. Start o godz. 10.00 z Ośrodka Narciarstwa Biegowego „Jakuszyce”.
 
 SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *