Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (23.10-29.10)

Końcówka października przynosi skromną, choć zróżnicowaną ofertę organizatorów. Oprócz klasycznych biegów, odbędą się także zawody na orientację oraz w nordic walking.

„Jaszczur – Ścieżka Muflona” – to turystyczna impreza na orientację z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Długodystansowe zawody odbędą się 28 i 29 października w okolicach Międzygórza. Dla uczestników przygotowano trzy trasy: na 13, 25 i 50 kilometrów. Baza zawodów mieści się w Agroturystycznym Schronisku Stodoła w Międzygórzu. Start najdłuższego dystansu w sobotę o godz. 6.30.

Na tradycyjny Silver Run 28 października zaprasza Srebrna Góra. Do wyboru, jak zwykle, trzy dystanse: 12, 21 i 42 kilometry. Wszystkie trasy prowadzą szlakami turystycznymi Gór Sowich i Bardzkich, o umiarkowanej trudności technicznej, bez dużych przewyższeń. Start i meta biegu znajdują się na terenie Twierdzy Srebrna Góra. Jest możliwość zapisów w dniu imprezy. Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 7.00. Dwie godziny później na trasę ruszą uczestnicy najdłuższego biegu.
28 października rusza kolejne Grand Prix Zagłębia Miedziowego, czyli 11-etapowy cykl biegów przełajowych. Rywalizacja potrwa do marca, a rozpocznie ją sobotni bieg w Szklarach Górnych koło Legnicy. Do pokonania około 6 kilometrów. Start o godz. 11.00 przy miejscowej Szkole Podstawowej. Zapisy internetowe do piątku poprzedzającego bieg lub osobiście w dniu zawodów. Rejestracja jest jednokrotna, pozwala na udział we wszystkich imprezach cyklu.

W niedzielę 29 października 10. i przedostatni już w tym roku etap akcji Prusice Biegają. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *