Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (21.08-27.08)

Wakacje na finiszowej prostej, organizatorzy imprez w pełnej gotowości. Przedostatni tydzień sierpnia przyniesie znów zróżnicowaną ofertę zawodów biegowych w regionie.

To bieg górski, ale dla każdego! Tym razem jednak bez nart. Jakuszyce zapraszają na kolejny Letni Bieg Piastów. Impreza odbędzie się 26 i 27 sierpnia. Zalety tras to łagodne, pofalowane profile, na których w biegu może utrzymać się biegacz-amator na średnim poziomie umiejętności. Mocną stroną LBP są przepiękne widoki na najładniejsze miejsca Gór Izerskich i Karkonoszy oraz urozmaicona nawierzchnia. Biegacze mają do wyboru trzy dystanse: 11, 22 i 50 km oraz rekreacyjny marsz nordic walking na 11 km. Pozostały jeszcze wolne miejsca na wszystkie biegi z wyjątkiem ultramaratonu. Początek dwudniowej rywalizacji w sobotę o godz. 9.00 na Polanie Jakuszyckiej.

Leżąca na granicy Dolnego Śląska Góra już po raz ósmy organizuje na Bieg z Policją. Wbrew nazwie nie jest to impreza wyłącznie dla biegaczy mundurowych. Zawody rozegrane zostaną 26 sierpnia. Start o godz. 16.00 z ul. Mickiewicza, meta usytuowana jest na stadionie w Górze. Uczestnicy pobiegną po atestowanej trasie na 10 kilometrów. Zapisy na stronie www organizatora lub bezpośrednio w biurze zawodów w hali sportowej Arkadia.

Aż cztery dystanse do wyboru będą mieć uczestnicy Kunickiego Biegu Reggae, który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia. W programie rywalizacja na 5, 10, 15 i 20 kilometrów. Trasa prowadzi ulicami i drogami wokół Jeziora Kunickiego. Start biegu w sobotę o godz. 10.00 sprzed Ośrodka LOK w Kunicach przy ul. Słonecznej. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zgłoszenia w dniu zawodów.
26 sierpnia już po raz czwarty rozegrana zostanie Ząbkowicka 10. Miasto znane ze…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *