Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (18.12-31.12)

Przed nami święta Bożego Narodzenia, a po nich ostatnie tegoroczne imprezy. W ostatnim dniu roku kalendarzowego będzie można pobiegać w Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i w Jakuszycach.

31 grudnia już po raz 33. wystartuje Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. W najstarszej tego typu imprezie na Dolnym Śląsku uczestnicy pokonają 10 kilometrów na dwóch pętlach po ulicach miasta. Start o godz. 12.00 z pl. Piłsudskiego. Trasa posiada atest, nie brakuje też na niej wymagających podbiegów. Zapisy internetowe do 27 grudnia. W programie imprezy także rywalizacja młodzieżowa oraz bieg rodzinny. Do Trzebnicy zaprasza organizator zawodów Jacek Urbanowicz:

Koniec roku na sportowo będzie można świętować także w Jelczu-Laskowicach. 31 grudnia rozegrany zostanie tam 3. Bieg Sylwestrowy. Do wyboru dwa atestowane dystanse: 5 i 10 km oraz rywalizacja nordic walking. Start o godz. 11.00 przy Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach. Zapisy internetowe do 24 grudnia. Dodatkowe zgłoszenia, w przypadku wolnych numerów, będą przyjmowane w biurze zawodów.

Biegiem w nowy, 2018 rok, wkroczą uczestnicy imprezy w Jakuszycach. Tamtejszy Bieg Sylwestrowy wystartuje bowiem o godz. 23.45. Zawody na Polanie Jakuszyckiej dedykowane są miłośnikom narciarstwa biegowego. Dystans do pokonania to 6 kilometrów techniką klasyczną. W przypadku braku śniegu odbędzie się tradycyjny bieg bez nart na tym samym dystansie. Każdy uczestnik powinien posiadać własne oświetlenie, najlepiej lampkę czołową. Organizatorzy zachęcają także do oryginalnych przebrań. Zapisy internetowe do 20.12. Limit zgłoszeń to 350 osób.
fot. bieg-piastow.pl
 
SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *