Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (16.10-22.10)

Październikowe bieganie na Dolnym Śląsku. Drugą część miesiąca rozpoczynamy od pięciu ciekawych imprez w regionie.

W sobotę 21 października we Wrocławiu już po raz czwarty wystartuje Półmaraton Piastowski. Przełajowa trasa prowadzi ścieżkami Lasku Rędzińskiego. Zapisy internetowe do 16.10 oraz w dniu biegu. Start o godz. 12.00 na polanie leśnej przy biurze zawodów.
Miłośników biegania po górach zaprasza Walim. W sobotę 21 października odbędzie się 2. Walimski Półmaraton Górski. Trasa biegu jest wymagająca i prowadzi przez Park Krajobrazowy Gór Sowich. Najwyższy punkt, który muszą zdobyć biegacze, jest 972 m.n.p.m. Start biegu o godz. 11.00 przy Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu. Zapisy internetowe już zakończono. Zgłoszenia na miejscu w dniu zawodów są możliwe tylko po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z organizatorem.

W sobotę zakończą się Biegowe Mistrzostwa Kątów Wrocławskich. Uczestnicy cyklu spotkają się na czwartej i ostatniej imprezie. Do pokonania stały dystans 5 kilometrów. Start, tym razem o godz. 17.00 z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zapisy w dniu zawodów, czyli 21 października, na miejscowym stadionie sportowym.
Lubańskie Biegowisko – to zawody, które 21 października odbędą się w Lubaniu. Na uczestników czeka bieg na 10 kilometrów asfaltowo-szutrową trasą oraz rywalizacja na 5 kilometrów w nordic walking. Start i meta przy zameczku na Kamiennej Górze. Uczestnicy biegu głównego ruszą na trasę w sobotę o 12.00. Zgłoszenia internetowe do 19 października lub w dniu imprezy w biurze zawodów.

Niedziela upłynie pod znakiem tradycyjnego biegania w Lubinie. 22 października odbędzie się 32. Bieg Barbórkowy o Lampkę…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.