Ciało Magdaleny Ż. wraca do Polski

Ciało Magdaleny Ż., Polki, która zginęła w Egipcie, zostanie przetransportowane do kraju dziś wieczorem. Poinformował o tym pełnomocnik rodziny 27-latki, mecenas Paweł Jurewicz.

Mecenas nie chciał mówić o szczegółach. Nie wiadomo więc, na którym z lotnisk wyląduje samolot z ciałem. – Tego rodzaju informacji nie będziemy udzielać, rodzina sobie nie życzy. Nie chcemy ażeby z tego był robiony spektakl medialny, prosimy o uszanowanie woli rodziny – powiedział Paweł Jurewicz.
Poinformował jedynie, że po wylądowaniu samolotu ciało Polki zostanie niezwłocznie przewiezione do Zakładu Medycyny Sadowej we Wrocławiu, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.
Magdalena Ż. zmarła po 5 dniach pobytu w Egipcie. Wcześniej kobieta – zdaniem Egipcjan – była w złym stanie zdrowotnym. Umieszczono ją w miejscowym szpitalu w Marsa Alam. 30 kwietnia, według relacji personelu placówki, 27-latka wyskoczyła z okna na drugim piętrze, co miało spowodować poważne urazy i zgon.
Nad rozwiązaniem sprawy w Polsce pracuje zespół śledczych. Prokuratorzy rozważają kilka wersji zdarzeń. Pod uwagę brane są wersje o zabójstwie mającym związek z handlem ludźmi lub narkotykami. Rozważane są także hipotezy dotyczące załamania nerwowego i śmierci samobójczej.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *