Chrobry – Zagłębie, czyli derby piłkarzy ręcznych

To jedno z najciekawszych spotkań 10 kolejki ekstraklasy.

To będzie bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Zagłębie i Chrobry są sąsiadami w tabeli grupy granatowej i mają na swoim koncie po 14 punktów.
Głogowianie przegrali ostatnie trzy mecze na własnym parkiecie, ale mierzyli się z zespołami z czołówki, kolejno z MMTSem Kwidzyn, Azotami Puławy i Gwardią Opole. Ostatnie zwycięstwo u siebie zespół Jarosława Cieślikowskiego zanotował 23 września w meczu przeciwko Spójni Gdynia. W międzyczasie Chrobry zanotował dwie wyjazdowe wygrane w Legionowie i Szczecinie.
Lubinianie na przełamanie czekali od trzech spotkań. Nastąpiło ono po przerwie reprezentacyjnej. Zespół Bartłomieja Jaszki pokonał na własnym parkiecie Meble-Wójcik Elbląg. Młody lubiński zespół na pewno stać na zwycięstwo na trudnym terenie w Głogowie. Miedziowi zapowiadają walkę na całego o każdą piłkę i każdy centymetr parkietu.
Na pewno w tym meczu nie zabraknie twardych starć, tak jak na derby przystało. My jesteśmy na to gotowi i wiemy jakiego rodzaju spotkanie nas czeka – mówi Tomasz Pietruszko, obrotowy Zagłębia Lubin.
Początek meczu o 18 w Głogowie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *