Choinka na wrocławskim rynku już w blasku światełek

Święty Mikołaj wraz z przedstawicielami władz miasta odpalili światełka na wrocławskiej choince. Ogromne sztuczne drzewko na wrocławskim rynku będzie teraz rozświetlać Jarmark Bożonarodzeniowy aż do karnawału.

Oficjalnie zaczynamy w mieście odliczać czas do świąt Bożego Narodzenia.
Przez jednych krytykowana, a przez innych zachwalana wrocławska choinka jest ekologiczna, w srebrnej tonacji i jak mówi większość wrocławian – nie można jej odmówić efektywności:

Choinka rozbłysła światłem po zaklęciu: – Choinko choinko – już nastała pora byś swoim światłem nas oczarowała. Słowa rymowanki wybrano w internetowym konkursie.

Podczas wieczornej zabawy rozdano drobne upominki zgromadzonym mieszkańcom i gościom.

Były też koncerty, konkursy, ale większość zgromadzonych osób chciało zrobić sobie zdjęcie z wrocławska choinką:

Na scenie na wrocławskim rynku także jutro będzie można podziwiać występy wrocławskich zespołów muzycznych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *