Chciał ukraść paliwo… spalił samochód

Pewien mieszkaniec gminy Rudna postanowił ukraść benzynę. Usiłował spuścić paliwo ze zbiornika zaparkowanego samochodu. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że doprowadził do wybuchu i pożaru pojazdu. Zatrzymanemu przez funkcjonariuszy mężczyźnie nic poważnego się nie stało. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o palącym się samochodzie na terenie gm. Rudna. Na miejsce zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Trwała właśnie akcja gaśnicza, ale i tak ostatecznie pojazd spłonął.
26-letni mieszkaniec gm. Rudna potrzebował benzyny i postanowił ją ukraść. Wyposażony we wkrętarkę zrobił otwór w zbiorniku paliwa w jednym z zaparkowanych samochodów. Mężczyzna był bardzo niecierpliwy, bo paliwo wyciekało zbyt wolno, dlatego postanowił wykonać kolejny otwór. Urządzenie, którym się posługiwał zaiskrzyło i doszło do detonacji, a samochód stanął w płomieniach. Na szczęście amator cudzego paliwa nie ucierpiał w wyniku pożaru i wybuchu – podsumowuje policja.
26-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *