Chcesz mieć dalej 500 plus? Pamiętaj żeby na nowo złożyć wniosek

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak przypomniał dziś we Wrocławiu o zmianach, które wprowadzone zostaną w rządowym programie.

Jeżeli rodziny nadal chcą dostawać świadczenie na dzieci, nowe wnioski muszą złożyć do października. Odrobinę zmienią się zasady, które mają uszczelnić system, tak by świadczenia nie były wyłudzane. Wnioski można składać nie tylko w formie papierowej, ale też elektronicznej. -Liczymy, że zainteresowanie programem na Dolnym Śląsku nie będzie malało, co widać po liczbie osób już teraz korzystających z 500 plus – mówi wojewoda Paweł Hreniak:

Wraz z wnioskiem o 500 plus można będzie składać także także wnioski alimentacyjne i o pozostałe świadczenia rodzinne. Osoby, które nie zdążą ze złożeniem dokumentów do października będą musiały liczyć się z tym, że nie dostaną pieniędzy za poprzednie miesiące.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *